Bezpečnostní klika na okna

182 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Zajistěte, že vaše děti si sami neotevřou okno či dveře na balkon.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V domácnosti, kde jsou malé děti, by mělo být vše bezpečné, aby se dětem nic nestalo.

Ideálním dárkem pro všechny rodiče je tato bezpečnostní klika na okna, díky které se nestane, že by Vaše dítko nedopatřením otevřelo okno nebo balkónové dveře.

Jednoduše kliku připevníte na okno, stlačením ji zamknete, a pokud ji budete chtít odjistit, musíte použít klíček. Chraňte své děti před úrazem. Bezpečnostní klika na okna je skvělý dárek do domácnosti.

Pro větší bezpečnost

Jedním z důvodů, proč se někteří lidé rozhodnou pro výměnu kličky, je i vyšší bezpečnost. Zatímco obyčejná klika stojí kolem 200 korun, za 249 korun si pořídíte speciální kličky s bezpečnostním zámkem.

Pokud odjíždíte na dovolenou, stačí klíček vyndat. Jestliže si zloděj rozbije sklo a chystá se okno otevřít, nepochodí, protože s kličkou ani nehne. Jak zámek, tak knoflík pak chrání i malé děti před tím, aby si samy jednoduše otevřely okno, z nějž by mohly vypadnout.

  • Rozměr produktu: 12x9 cm
  • Délka trnu: 35 mm
  • Barva kliky: Bílá

 

Jak vyměnit kliku?

Nejprve si okenní kliku připravte do vodorovné polohy, tedy do polohy otevřeno. Získáte tak snadný přístup k hornímu i spodnímu šroubu, které jsou skryty pod oválnou krytkou. Tu odstraníte jednoduše – jemně ji odkloňte a pootočte o 90 stupňů.

Po otočení narazíte na dva šrouby, kterými jsou klika a mechanismus kování k oknu přichyceny. Pomocí křížového šroubováku je uvolněte a vyjměte kliku i s trnem. Pozor, šrouby nevyhazujte!

Připravte si novou kliku, možná k ní budete potřebovat i původní šrouby. Občas se totiž stane, že s novou kličkou si koupíte šrouby příliš dlouhé, které byste museli pracně krátit. Je proto mnohem jednodušší použít ty původní, na funkčnosti okna se to nijak neprojeví.

Novou kliku vsuňte trnem do středu mechanismu kování. Instalujte ji opět ve vodorovné poloze, respektive ve stejné poloze, v jaké jste demontovali tu starou. Je to důležité proto, aby okno fungovalo při daných polohách stejně, jak opravdu má a jak jste zvyklí.

Jinak se vám snadno stane, že odcházíte z domu a jste přesvědčeni o tom, že máte okna zavřená, protože jsou kličky svisle. A ono to může být naopak, což s sebou může přinést mnoho nepříjemností.

Ještě než šroubovák uklidíte, vyzkoušejte, zda klika funguje správně ve všech polohách. Zda vám ve vodorovné poloze okno otevře, zda ho i zavře, nebo jestli správně otevírá na ventilaci.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: